پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است.از درون ما را مصون می کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد. این پدافند غیرعامل نتیجه اش این است. ببینید چقدر مهم است که ما این حالت را در کل پیکره کشور و جامعه در دستگاه های مختلف بوجود بیاوریم. کاری کنیم که همت ما فقط مصروف به این نباشد که دشمن را منصرف کنیم یا برای مقابله خودمان را آماده بکنیم. نه، کاری کنیم که ما مصونیت در خودمان بوجود بیاوریم. این با پدافند غیرعامل تحقق پیدا می کند. بنابراین این مسئله، مسئله بسیار مهمی است که بایستی راه بیفتد. بیانات حضرت امام خامنه ای در روز هفتم آبان
درباره ما

شرکت پیشگامان هزاره سوم با مسئولیت محدود و شماره ثبت 156242 در سال 1378 با موضوع پدافند غیرعامل، آموزش مدیران و کارکنان حوزه های صنعتی (نفت ،گاز ، پتروشیمی، نیرو و ...) شروع به کار نمود. این شرکت دارای گواهینامه ی صلاحیت دار در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی از سازمان پدافند غیر عامل کشور می باشد.
خدمات عمده این شرکت شامل این موارد می شود:
مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی پروژه های پدافند غیرعامل
طراحی مفهومی پروژه های پدافند غیرعامل
طراحی پایه پروژه های پدافند غیرعامل
طراحی تفضیلی و تهیه نقشه های اجرایی
تامین کالاهای مورد نیاز پروژه های پدافند غیرعامل
اجرای پروژه های پدافند غیرعامل
انجام خدمات مشاوره عالیه پروژه های پدافند غیرعامل
انجام خدمات نظارت بر اجرای طرح های پدافند غیرعامل
طراحی و اجرای دوره های کوتاه مدت پدافند غیرعامل

شرکت پیشگامان هزاره سوم دارای کادر مجرب و هیئت علمی با تجربه طراحی در پنج پالایشگاه گاز پارس جنوبی شامل فاز یک،فازهای 3-2، فازهای 5-4، فازهای 16-15، فازهای 18-17 و تاسیسات آبگیری از دریا و پالایشگاه نفت بندرعباس، پایانه های نفتی جاسک و خارک و پالایشگاه گاز ایلام و چندین پروژه دیگر و نیز طراحی و اجرای بیش از 124 هزار نفرساعت آموزش در حوزه های پدافند غیرعامل صنعتی و ... می باشد.

شرکت پیشگامان هزاره سوم افتخار دارد در راستای فرهنگ سازی و تعمیق مبانی علمی پدافند غیرعامل نسبت به تالیف کتب تخصصی در این حوزه اقدام نموده است. کتاب های پدافند غیرعامل و مردم ، مبانی محاسبات ایمنی در تهاجم هوایی و ژن دفاع(مبانی پدافند غیرعامل در صنعت) از این جمله اند.